FAQ

Nasz ekogroszek sprzedajemy tylko i wyłącznie w workach (po 15 kg) ułożonych na bezzwrotnych paletach. Na palecie jest 50 worków czyli 750 kg.

Tak, dostawa jest zawsze za darmo na terenie całej Polski. Nie ważne, czy zamawiasz ekogroszek na Śląsk, czy do Wielkopolski, czy mieszkasz w województwie w Mazowieckim, Podlaskim, Pomorskim czy Małopolskim. Dostawa będzie bezpłatna.

Współpracujemy z trzema Przewoźnikami (JAS-FBG, Poczta Polska i DB Schenker). Wszystkie firmy dostarczają ekogroszek samochodami dostawczymi o masie powyżej 3.5 tony i są wyposażonę w windę i ręczny wózek paletowy.

Opłaty mogą Państwo dokonać internetowo, przez bezpieczną bramkę płatności DOTPAY lub mogą Państwo zapłacić kurierowi przy odbiorze. Jednakże, przy płatności za pobraniem naliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 20 zł do wartości całego zamówienia.

Kaloryczność 24 MJ to najpopularniejsza wartość wśród ekogroszków na polskim rynku. Warto też rozróżnić wartość opałową od kaloryczności – często sprzedawcy podają tylko wartość opałową, która zawsze jest wyższa. Ponadto, należy też zwracać uwagę na takie parametry jak: zawartość wody, popiołu, spiekalność rogi i ilość siarki. My posiadamy certyfikaty potwierdzające jakość naszego produktu – u nas wiesz co kupujesz!

Staramy się realizować zamówienia w ciągu od 3 do maksymalnie 5 dni roboczych. Dostawy ekogroszku, realizowane przez Przewoźników współpracujących z nami, odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi i prostego rozwiązania. Każda partia węgla, nawet z jednej kopalni, może różnić się parametrami wpływającymi na spalanie, chociażby ze względu na temperaturę topnienia popiołu (tzw. „spiekalność popiołu”). Jeżeli będą Państwo mieli jakieś problemy z ustawieniami – prosimy o kontakt. Postaramy się pomóc.

WRÓĆ DO SKLEPU

warunki dostawy

Dostawa ekogroszku EkoGrosz realizowana jest za pośrednictwem firm kurierskich – Przewoźników (Poczta Polska, JAS-FBG, DB Schenker). Zlecenia wysyłek są przekazywane Przewoźnikom losowo.Każde auto Przewoźnika wyposażone jest w windę i ręczny wózek paletowy.

Kurier dostarcza Towar pod wskazany adres do granicy posesji i dokonuje jego rozładunku na podłoże, na którym stoi samochód Kuriera. Kurier nie ma obowiązku wjazdu na posesję, oraz nie świadczy usługi rozładunku lub przewozu palety we wskazane miejsce na posesji.

Do miejsca wydania Towaru musi prowadzić droga utwardzona, wolna od zakazów lub ograniczeń ruchu, umożliwiająca swobodny wjazd i wyjazd oraz rozładunek samochodu dostawczego o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3.5 tony.

Przewoźnicy realizują dostawy w dni robocze do godziny 16.